NLconnect is de branchevereniging van de telecom-, breedband- en glasvezelindustrie

CAI Harderwijk breidt dienstenaanbod uit

Nieuws
19 februari 2025
CAI Harderwijk  breidt dienstenaanbod uit

CAI Harderwijk gaat weer meer radio- en televisie-diensten leveren aan de inwoners van Harderwijk. Zowel Deltafiber als Solcon gaan stoppen met het leveren van tv-signaal via de coax. Waardoor hun abonnees enkele lokale zenders kwijtraken. Daarom gaat de CAI haar bestaande basispakket - met die lokale zenders - aanbieden voor een gereduceerd tarief van € 14,50. Inwoners die van oudsher nog steeds dat basispakket hebben, gaan vanzelfsprekend ook van dit nieuwe tarief profiteren.

“Als lokale speler van en voor de Harderwijkse en Hierdense gemeenschap houdt de CAI vast aan de beschikbaarheid van zenders als HK13TV, kerkdiensten en regionale radio. “Omdat we werken zonder winstoogmerk kunnen we voor meer abonnees ons bestaande basispakket een stuk goedkoper maken” aldus CAI-directeur Edo Kweldam.

Achtergrond van deze beslissing

De meeste inwoners en bedrijven maken nu gebruik van abonnementen voor internet, TV en telefonie van de landelijke providers. Deze providers leveren hun diensten via het glasvezelnetwerk van CAI Harderwijk. Maar het signaal van de lokale zenders komt nog steeds via het traditionele coax-netwerk (ook van de CAI) de huiskamers binnen. En omdat de landelijke providers begrijpelijkerwijs hun dienstverlening zoveel mogelijk willen standaardiseren, stoppen ze met het doorgeven van programma’s via de coax.

Informatiecampagne

Abonnees van Caiway hebben inmiddels al een brief van deze provider ontvangen over de op handen zijnde wijzigingen. Daarin staat dat het tv-signaal via de coax stopt vanaf 2 april. Solcon benadert haar abonnees de komende maanden persoonlijk over de datum waarop het tv-signaal via de coax stopt. Om de mensen zo goed mogelijk te informeren over de gevolgen en de mogelijkheden start CAI Harderwijk deze week een informatiecampagne.